Prezenty na święta – księgarnia, to oczywisty kierunek

Coraz dłuższe wieczory i obniżona temperatura przypominają nam, że nieuchronnie zbliża się grudzień, a z nim święta Bożego Narodzenia i prezenty pod pachnącą choinką. Oczywiście, pomimo planów, pewnie większość z nam zostawi zakupy na ostatnią chwilę. Plusem, a zarazem minusem czasów, w których żyjemy jest właściwie nieograniczony wybór upominków, które możemy podarować najbliższym. Wiadomo, czasami zbyt duży wybór utrudnia sprawę. Na szczęście są księgarnie i ponadczasowy prezent na święta w postaci książki. „Wyspa Skarbów” Stevensona czy „Anna Karenina” Tołstoja z pewnością uratowały już niejednego zabieganego człowieka myślącego o upominkach ostatniej chwili.

Prezenty na święta za grosze – co lubimy dostawać pod choinkę?

Każdy z nas ma marzenia o tym, co chciałby znaleźć pod świątecznym drzewkiem. Szczególnie dzieci – nowa kolejka, gra czy figurka ulubionego bohatera. Ważne, żeby prezent był wyrazem uczuć, szczerym podarunkiem prosto z serca – ma pokazywać, że pomimo swojej wartości, ktoś, kto go nam wręczył, jest dla nas kimś szczególnym i myśli o nas. Oczywiście takim prezentem może być książka, także w wypadku, kiedy ma dla nas ważną treść, którą chcemy podzielić się z drugą osobą. Szukasz książki dla ukochanej osoby? Podaruj jej pod choinkę „Miłość w czasach zarazy” Marqueza – tam wiele wyrazów miłości ukrytych jest także między wierszami, a przekonały się o tym już miliony czytelników na całym świecie.

Ponadczasowe książkowe prezenty na święta

Klasyka nigdy nie zawodzi, również w przypadku książek. Klasyka jest sprawdzona przez całe rzesze czytelników, ciągle zachwycająca ponadczasowymi wartościami, ale również nieustannie odczytywana na nowo. Tak jest z książkami Charlesa Dickensa, wspomnijmy chociaż „Wielkie nadzieje”, losy „Davida Copperfielda” czy „Opowieść o dwóch miastach”. To kwintesencja powieści, proza niesamowicie gęsta, która staje się pożywką dla wyobraźni. Warto wrócić do Charlesa Dickensa również dziś, szczególnie kiedy wydawcy proponują czytelnikom klasykę w pięknych szatach graficznych.